Pozostałe

Tani remont łazienki, co możemy zrobić?

Twoja łazienka nie prezentuje się dobrze, mimo, że jest posprzątana najlepiej, jak to możliwe? Gdy do niej wchodzisz nie czujesz się specjalnie komfortowo, a po wyposażeniu i armaturze widać już dobrze upływ czasu? A może jest urządzona w złym guście i z tego powodu nie jest ci miło patrzeć na nią nawet kilka razy dziennie? Ze strachem myślisz o tym, że miałbyś udostępnić ją dla gości… Tymczasem w tej chwili nie jesteś finansowo przygotowany na wielki remont i wymianę wszystkich elementów wyposażenia łazienki. Co możesz zrobić, by odnowić swoją łazienkę, tak by stała się pomieszczeniem schludnym i przyjemnym za mniejsze pieniądze, niż te, które przeznaczyłbyś na generalną interwencję?

Pochowaj zbędne przedmioty.

Zastanów się, czy w twojej łazience nie jest zbyt mało mebli do przechowywania. Stojące na wierzchu środki czystości i kosmetyki, nigdy nie wyglądają dobrze. Jeśli nie masz miejsca, by wstawić dodatkową szafkę (np. pod umywalkę), rozważ zakup kosza wiklinowego, który postawiony nawet gdzieś na pralce (lub w najgorszym wypadku na ziemi) ukryje w sobie dobrze wszystko to, co zagraca przestrzeń i wprowadza wrażenie nieładu. Jeśli to tylko możliwe, szampon, żel pod prysznic i inne kosmetyki, których używasz na co dzień ustaw na półeczce pod prysznicem lub nad wanną (możesz kupić taką, którą przyczepisz do ściany na przyssawkach).

Pomaluj.

Czy wiesz, że istnieją farby, którymi z powodzeniem zamalujesz każdy, nawet najbardziej szpetny wzór na kaflach? Odznaczają się one wodoodpornością i wysokim poziomem krycia. Nie uwierzysz, jak inaczej może się prezentować ta sama glazura w innym, jednolitym kolorze.

Co jeszcze możesz pomalować? Oczywiście meble. Jeśli nie stać się na ich wymianę, możesz spróbować właśnie w tej sposób je odnowić. Jeżeli w Twojej łazience wisi kaloryfer starego typu, jego również możesz pokryć specjalną farbą, zwróć jednak uwagę, czy na pewno jest ona dedykowana grzejnikom. Ten typ farby cechuje się tym, że nie pęka ona i nie żółknie pod wpływem wysokiej temperatury.

Podobnie istnieje możliwość odświeżenia fug. Możesz zakupić preparat, przy użyciu którego pozbędziesz się żółtawego lub czarnego nalotu. Jeśli wypełnienia między kaflami są popękane, będziesz jednak musiał je wymienić. Możesz to zrobić własnoręcznie, wystarczy jakimś narzędziem z wąską końcówką wygrzebać stary materiał. Pamiętaj, by robić to ostrożnie, tak, by nie naruszyć delikatnych kafli. Następnie wypełnij szczeliny nową masą, którą również możesz kupić w sklepie za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Wymień to, co konieczne.

Jeśli wydaje Ci się, że każdy remont łazienki, to skuwanie kafli i rycie ścian, to nie mylisz. Są urządzenia, które jesteś w stanie sam wymienić, gdy ich wygląd lub działanie pozostawia wiele do życzenia. Doskonałym przykładem są baterie prysznicowa i umywalkowa. Jeśli potrafisz zastosować się do instrukcji montażu, możesz śmiało brać się do dzieła. Pamiętaj tylko, by dobrze sprawdzić, jakiego rozmiaru potrzebujesz, byś mógł kupić właściwy produkt. Konieczne będzie również zamknięcie głównego zaworu z wodą na czas wymiany.

Przeprowadź metamorfozę swojej łazienki bez ponoszenia ogromnych kosztów, to jest wykonalne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − cztery =