Meble łazienkowe

Wybieramy lustro do łazienki

Już dawno minęły te lata, gdy lustro łazienkowe pełniło wyłącznie funkcję użytkową. Obecnie stanowi jeden z najintymniejszych przedmiotów, skrywających wiele naszych tajemnic oraz sekretów. Jest to również atrakcyjny element dekoracyjny. Niemniej jednak, trudno wyobrazić sobie zabiegi pielęgnacyjne bez jego użycia. W zależności od zamysłu aranżacyjnego, lustro znacząco wpływa na charakter całej łazienki. Dlatego powinniśmy dokonywać przemyślanych zakupów, by gustownie harmonizowało z wystrojem. Warto zwracać uwagę na wielkość, kształt, obramowanie, sposób zamocowania oraz oświetlenie, gdyż te aspekty niezawodnie oddziałują na nasze zmysły.

Kilka rodzajów luster łazienkowych


Lustra tradycyjne
Zaliczane są do nich lustra podłużne, prostokątne lub owalne. Mogą być wyposażone w haczyki do powieszenia, występują również w formie stojącej. Tego typu lustra nie posiadają żadnych ram ani podświetlenia. Są najprostszym, a zarazem najskuteczniejszym wariantem. Bowiem każde z nich daje wiele możliwości aranżacyjnych. Można powiesić je poziomo albo pionowo, otrzymując zaskakujące efekty. Stanowią najlepsze połączenie prostoty i elegancji. Zatem pokochają je przede wszystkim zwolennicy minimalizmu.
Lustra podświetlane
Charakteryzują się wbudowanymi kinkietami, które skutecznie oświetlają twarz podczas zabiegów kosmetycznych. Mogą przybierać różne kształty i rozmiary, a także natężenia oświetlenia. Do podświetlenia wykorzystywane są lampki halogenowe oraz diody LED. Coraz większą popularnością cieszą się designerskie rozwiązania w postaci dużych żarówek, które sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Ich styl i funkcjonalność zachwyci każdego.
Lustra z szafką
Do łazienki warto zakupić meble, które są praktyczne. Z tego względu lustra z szafką to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć estetyczny wygląd z wygodą przechowywania. Wszystkie kosmetyki i niezbędne akcesoria zyskują swe stałe miejsce, pozwalają tym samym utrzymać przy umywalce porządek. Wbrew pozorom szafka schowana za taflą szkła jest bardzo pakowna. Ponadto pozwala na ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni, gdyż zajmuje mało miejsca.
Lustra kosmetyczne
Obecnie na rynku lustra kosmetyczne dostępne są w różnych kształtach. Mogą być owalne, okrągłe, prostokątne, a nawet kwadratowe. Montowane są za pomocą ruchomego wysięgnika. Bywają produkty, które z jednej strony posiadają taflę klasyczną, a z drugiej powiększającą. Są niezastąpionym elementem w każdej łazience. Niewątpliwie doceni je każda kobieta. Przydają się, podczas wykonywania starannego makijażu lub oczyszczania twarzy. Natomiast panowie wykorzystają je w trakcie codziennego golenia, które wykonają znacznie szybciej i precyzyjniej.

Na jakiej wysokości zamontować lustro

Wysokość ta uzależniona jest głównie od wzrostu domowników. Należy wybrać jak najbardziej optymalną wysokość, by każdy mógł swobodnie się w nim przeglądać. Lustro montujemy, tak by głowa osoby patrzącej, znajdowała się w jego centralnej części. Powinno być zamontowane również około 20 cm nad umywalką, co zabezpieczy je przed ochlapywaniem wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =