Wanny i prysznice

Co daje zamontowanie ścianki prysznicowej?

Ścianka prysznicowa to najlepsze rozwiązanie wszędzie tam, gdzie chcemy oddzielić w prosty sposób przestrzeń prysznica od reszty łazienki. Ścianka prysznicowa to nic innego jak tak zwany prysznic walk in. Cechą charakterystyczną dla takiego prysznica jest brak drzwi oddzielających , a zatem taka kabina jest otwarta na łazienkę. Nie posiada też ruchomych części oddzielających przestrzeni kąpielowej od całego pomieszczenia łazienkowego.

Mała łazienka, a ścianka prysznicowa

Ta opcja sprawdza się w szczególności w małych wnętrzach kiedy nie ma miejsca aby zamontować drzwi do kabiny, aby się swobodnie zamykały lub otwierały. Jest to też bardzo neutralne rozwiązanie ponieważ uniwersalny wygląd ścianki prysznicowej będzie pasować do każdej aranżacji, zarówno do klasycznej łazienki,jak i eleganckich nowoczesnych wnętrz. Następną plusem jest to, że nie trzeba stawiać takiego elementu w rogu łazienki. Poza tym, zajmują bardzo mało miejsca. Jest to szczególnie istotne w takich mieszkaniach, w których łazienka jest niewielkim pomieszczeniem.

Możemy je zamontować tam, gdzie jest to wygodne i będzie funkcjonalnie oraz praktyczne. Rozwiązanie tego rodzaju można potraktować też jako ochronę pomieszczenia przed zalaniem wodą. Łatwiej jest utrzymać łazienkę w czystości, ponieważ minimalistyczna bryła ścianek powoduje, że nie występują załamania, w których będzie zbierał się brud oraz osad z mydła. Jest to zatem najłatwiejsza konstrukcja do utrzymania w czystości, co zaoszczędzi nam dużo czasu oraz pracy.

 

Stawiam na wygodę i funkcjonalność

Taka ścianka prysznicowa w łazience jest idealnym rozwiązaniem dla osób starszych, ponieważ minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się na gładkiej powierzchni kąpielowej. Nie ma też kwestii wysokiego progu jak w przypadku kabin z brodzikiem. Jest to po prostu wygodne. Dla osób niepełnosprawnych czy mających problemy z poruszaniem się to świetna alternatywa, ponieważ gładka powierzchnia nie jest ograniczona drzwiami przesuwnymi czy uchylnymi co nie ogranicza przestrzeni kąpielowej oraz daje możliwość wjechania pod prysznic nawet wózkiem inwalidzkim.

Rozmiar ścianki może być niestandardowy, a wykonana może być z różnych materiałów tj: płytek czy szkła hartowanego. Dzięki zastosowaniu minimalnych okuć będzie to produkt bardzo trwały. Nie stosujemy tu żadnych uszczelek czy rolek, które mogłyby ulec szybkiemu zużyciu. Taka konstrukcja jest niemal bezawaryjna, jak i bardzo praktyczna.

Co daje zastosowanie ścianki prysznicowej?

Zastosowanie tej opcji w naszej łazience daje nam uczucie wygody, funkcjonalności , minimalizmu, jest nowoczesnym rozwiązaniem i zawsze wygląda estetycznie i na czasie. Niezależnie, czy posiadamy małą dużą łazienkę, system walk in wszędzie będzie pasować. Jest to bardzo dobra opcja pod wieloma względami. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają nowoczesnych oraz praktycznych rozwiązań do mieszkania i to w niewielkiej cenie. Sprawdzi się ono zwłaszcza w tych wnętrzach, w których jesteśmy ograniczeni małą przestrzenią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + jeden =