Toalety i umywalki

Lepsze wc stojące czy wiszące?

Urządzając łazienkę, nie możemy zapomnieć o tym, że jest to miejsce, z którego często korzystamy, więc powinno być praktyczne, estetyczne oraz przede wszystkim funkcjonalne. Najczęstszym używanym sprzętem w tym pomieszczeniu jest wc, dlatego kluczową rolę ogrywa tu odpowiedni wybór toalety dostosowanej do charakteru oraz wielkości wnętrza. Wiele osób się zastanawia się, czy wybrać model w wersji stojącej czy wiszącej. Która jest bardziej praktyczna oraz funkcjonalna?

Jakimi aspektami kierować się przy wyborze, oraz jakie kryteria brać pod uwagę?

Tak jak przy wyborze innych sprzętów do łazienki decyzja o zakupie sedesu musi być dobrze przemyślana. Warto wziąć pod uwagę takie aspekty jak: estetyka. technika oraz funkcjonalność. Dobrze jest przemyśleć, czy wybrany przez nas model będzie pasował do kolorów wnętrza oraz innych sprzętów. Sedes powinien być wytrzymały i jak najmniej podatny na uszkodzenia zewnętrzne, co gwarantuje długie użytkowanie produktu.

Zalety misek stojących

Są to, krótko mówiąc, toalety tradycyjne. Dziś mamy ich duży wybór pod względem estetycznym niż jeszcze kilka lat temu. Toalety tego rodzaju są trwałe, mocne, dostosowane do potrzeb użytkownika i mają ładne oraz nowoczesne klasyczne wzornictwo. Są łatwe w montażu, ponieważ przykręca się je do podłogi za pomocą śrub, które zazwyczaj są dołączone do całego zestawu. I, to jest uniwersalne rozwiązanie. Dodatkowym atutem jest też stosunek jakości do ceny. Istotną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest stabilność takiego zestawu.

 

 

Wybierając toaletę kompaktową, dobrze jest zwrócić uwagę jaki posiada zbiornik na wodę, a dokładniej – jaką pojemność wody jest on w stanie zmieścić.. I właśnie tutaj warto przyjrzeć się spłuczce, ponieważ dzięki niej możemy zaoszczędzić wodę. Opcjonalnym rozwiązaniem będzie możliwość spłukiwania wody za pomocą dwóch opcji, co pozwoli nam na oszczędność wody w perspektywie czasu.

Dlaczego warto kupić miski wiszące?

To dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie lekkie oraz nowoczesne rozwiązania. Taki zestaw świetnie będzie pasował do stylu skandynawskiego, czy minimalistycznej łazienki. Urządzenia tego rodzaju doskonale komponują się z innymi elementami aranżacji w małych łazienkach. Spłuczka w wielu modelach takiej miski jest zazwyczaj ukryta w ściennej zabudowie, gdzie widać tylko przyciski do spłukiwania, co daje bardzo nowoczesny, a zarazem dyskretny wygląd.

Taka zaleta z pewnością ucieszy osoby, dla których w projektowaniu wnętrz istotna jest nie tylko ich funkcjonalność, ale także odpowiednia estetyka. Podwieszane wc daje nam możliwość łatwiejszego utrzymania podłogi w czystości. Co ważne, na rynku dostępne są różne kształty oraz ceny, dlatego wybór odpowiedniego sprzętu do swojej łazienki nie jest dużym problemem.

Trudno powiedzieć tak naprawdę, jaka miska wc jest lepsza czy bardziej funkcjonalna. Oba rozwiązania mają zalety. Dlatego wybór zawsze zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika, warunków mieszkaniowych, technicznych danego pomieszczenia a także gustu oraz finansów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + dziewiętnaście =