Meble łazienkowe

Jak funkcjonalnie rozmieścić sprzęt w łazience?

Ułożenie przestrzenne łazienki

Wiele polskich gospodarstw domowych umieszczonych jest w blokach mających już 50-60 lat, które spełniają standardy jeszcze poprzedniej epoki. Bardzo małe łazienki posiadające zaledwie wannę, umywalkę i muszle klozetową to standard wielu polskich domostw. Remont tego pomieszczenia i zarazem ułożenie przestrzenne od nowa wszystkich urządzeń może sprawić nie lada kłopot.

Obecnie, aby zaoszczędzić więcej miejsca ludzie korzystają z zakupu prysznica, oraz dokupują małą pralkę z otworem na pranie umieszczonym u góry. Zdecydowanie się na takie rozwiązanie jest bardzo korzystne i pozwala zaoszczędzić więcej miejsca na szafki.

Przed planowaniem rozmieszczenia przestrzennego naszej łazienki powinniśmy omówić to z fachowcem, który będzie ją odnawiał. Ustalenie, gdzie będą znajdowały się takie rzeczy jak pralką, czy prysznic, pozwoli odpowiednio dobrać ilość płytek a także pomóc w ustaleniu miejsc przebiegu rur odpływowych.

Przed przystąpieniem do remontu warto jest ustalić, jaką całkowitą powierzchnię ma łazienka. Wcześniejsze pomiary pozwolą nam dobrze dobrać nowy prysznic i pralkę, dzięki czemu nie będzie możliwa sytuacja, w której będziemy musieli dany sprzęt zwracać. Warto jest również zwrócić uwagę na miejsce trzymania kosmetyków i innych przyrządów do higieny.

Aby zaoszczędzić miejsce, unikajmy kupowania drogich mebli w postaci szafek. Te dostępne dla łazienki nie są pojemne a potrafią zbierać duże ilości nieczystości i wilgoci. Idealne z punktu widzenia optymalizacji przestrzeni jest łączenie ze sobą różnych elementów wyposażenia.

Przykładem ciekawej optymalizacji powierzchni jest ukrycie pod ścianą z karton gipsu całego systemu spłuczki od toalety a na tej sztucznej ściance wygospodarowanie miejsca na kosmetyki.

Planowanie łazienki. Jak podejść do problemu?

Przede wszystkim musimy zdecydować, jakie przedmioty się wewnątrz niej znajdą. Jeżeli należymy do osób o minimalistycznym podejściu to zapewne będzie nam bardzo odpowiadał fakt małej ilości akcesoriów. Osoby, które chciałyby posiadać większą ilość miejsca na swoje drobiazgi powinny wygospodarować przede wszystkim miejsce w postaci podwieszanych koszyków.

Wydawanie pieniędzy na meble do łazienki nie jest rozsądnym pomysłem jeżeli kupujemy ich zbyt wielką ilość. W pełni optymalne podejście które powinniśmy mieć musi opierać się na minimalizmie. Zbyt duża ilość mebli do czyszczenia, oraz umocowania w łazience przysporzy nam tylko dodatkowych problemów.

Zakup mebli do łazienki powinien być bardzo dobrze przemyślany. Nie ma sensu robić zakupów szafki, jeżeli posiadamy miejsce na nasze rzeczy na półeczce. Nie warto kupować zbyt dużego kosza na pranie, jeżeli jest on nieużywany przez większość czasu ze względu na regularne pranie.

Zakup małego dywanika okaże się bardzo dobrą opcją, będzie on posiadał ciemne kolory oraz nie zajmie zbyt wielkiej przestrzeni. Funkcje wieszaka na ręczniki może spełnić równie dobrze kaloryfer żeberkowy, dzięki któremu będziemy mieli mniej wydatków oraz robocizny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia + 11 =